2012. augusztus 13., hétfő

Hurrá Nyaralunk / Vacation

Az első naplemente a tengerparton:
The first sunset on the Beach:

 Ulcinj Montenegro - Adria




2012. július 29., vasárnap

Hazaértem és Kiállítás

Kicsit kalandosan, mert Raleigh-ból közel egy óra késéssel indult a gép este 8 után  (otthoni idő szerint már hajnali 2-kor) ami késést nem hozott be, így éppen csak futva értem el a másik gépet a szomszédos terminál túlsó végén ahol már az utolsó felszólítást mondták be a hangosba.
A több kilométernek tűnő hosszú távot aztán volt időm kipihenni, mert közel másfél órát várt még a gép a kifutón amíg felszállhatott a rossz időjárás és a feltorlódott gépek miatt  : (  Én egyből kidőltem és csak az órámon néztem egy jó óra alvás után, hogy mennyi idő eltelt és a gép még a kerekein a földön.. De aztán végre elindultunk és több mint 8 óra út következett. Mikor délbe ébresztettek és hozták a reggelit, tudtam, hogy az 1 órakor Frankfurtból induló gépnek búcsút mondhatok : (
4 óra várakozás után, következő géppel "már" este 8 kor otthon voltam  : ))

És egy otthoni saját ágyikóban és végre megint Imivel töltött éjszaka után, finom teraszon előkészített reggeli várt, utána nem sokkal később családi ebéd és névnapi ajándékok és éppen csak időben értünk oda a Keresztszemes Kiállítás 1 órakor kezdődő megnyitójára.

És mekkora öröm! Marika, Adél, Ági és én is díjazottak lettünk! Úgy sajnálom, hogy Andi kimaradt pedig olyan gyönyörűek voltak az ő apróka tűpárnái is amiket készített !!! és mekkora óriási munka 1x1 apróka xekkel hímezve !!


Ezekkel neveztem, első a díjazott kistáska, utána az otthon Húsvétkor hímzett kispárna, majd a DFEA Eper és Málna:

  

  Mariska Áginak ajádékozott gyönyörű díjazott táskája:
Ági és Adél szépséges virágai:
 
 Andi tűpárnái:
Ágit szólították legelsőnek:
ABC szerint kicsit később engem:
Látszik a napos tengerpart nyoma a hátamon  : )
Majd Mariskát, Adéllal ketten vettük át az övét:
És Adélt is:

 És még Ági unokája is kapott díjat !!!

Itt pedig már a boltban együtt is lekapott minket Imi, amerikai csokiosztás közben:

És végül de nem utolsó sorban az első három, gyönyörű munkák, nagyon megérdemelt díjak, Gratula nekik és mindenki más díjazott és nem díjazottnak  egyaránt akinek ott kint a sok szép munkája és keze nyoma , egy egész év energiája és szíve-lelke.
 




2012. július 23., hétfő

Amerika negyedik rész: Tengerpart Vasárnap

Szombaton éjjel is esett és vasárnap kora reggel még eléggé borongós volt az idő, de reggeli után már 8 órakor elindultam a tengerpart fele: legalább megézni és látni az Észak Atlanti Óceán partját...

Mire odaértem 10 óra körül, már egész jó idő volt alakulóban:
 

Kellemesen fújt a szél, a tenger szuper hullámokat vetett és jó meleg volt a víz, Nagyon tetszett!
 
  
Aztán kisütött a nap is és a sirályok is jöttek:
 
 

Én pedig jól leégtem ezen a szép fehér szállodás törülközőn..
Annak ellenére, hogy főként a tengerben ugráltam át a hullámokat -kivéve amikor ők csaptak át a fejem fölött : )

És sétáltam fel-alá a parton, gyűjtöttem a sok szép kagylót:

 



És jó sok homokkal a lábamon hagytam el a partot : )

Amerika harmadik rész - Hímzős Szombat

Egész héten nagyon meleg és párás idő volt. Aztán csütörtökön és pénteken este is vihar: zuhogó esővel, erős széllel. Nappalra maradt a 97-107 F /38-41C fok és a pára is, csak éppen a nap nem akart sütni... 

Szombaton a kora reggeli 2.5 mérföld/ kicsit több mint 4 km futás és ennek megfelelő 220 kalória elégetése után jól bereggeliztem és majdnem egész napon át hímeztem  : )
Futás után még pihenésképpen befejeztem a filmet amit a gépen futás közben néztem azután lezuhanyoztam és beszéltem a lányokkal  - akik együtt de nélkülem töltötték odahaza a hímzős hétvégét és mesélték, hogy milyen finomat ebédeltek és már lelkesen hímeznek. Ezek után nekem is muszály volt reggeli után velük együtt távhímezni  : )) 

Csak miután befejeztem ezt késő délután, indultam estebédelni és vásárolni (megint : ) )
(ez a minta és párjai meg a hozzá tartozó fonalak voltak elől és hoztam a nagy rohanásba magammal, és mivel nagyon tetszik újból meghímeztem)

Blackbird Designs: Woodland Berries 
32 count Vintage Country Mocha Belfast Zweigart 
Belle Soie Crescent Colours & Dinky-Dyes silk threads

De holnap jön egy újabb JJ csomag a szállodába és benne lesz a boszicipő szövegéhez szükséges fonal is, és a másik kismintához még kellő fonalak, így holnap délutántól majd ezt folytatom:

La D Da: Something Wicked


És mutatom a repülőn hímzettet is:

Blacbird Designs: Pumpkin Blossom pincushion

A párja, a Pumpkin Blossom Sewing Box lesz majd a soron következő, talán  majd az  úton hazafele..

2012. július 16., hétfő

Amerika második rész: Szálloda és Bevásárlás

Reggeli után folytattam a Washington-Raleigh úton elkezdett boszicipőt. 
15 óra utazás után mivel az első Pumpkin Blossoms mintát befejeztem, pont jó volt az egy színnel hímzés, de mivel már 18 órája talpon voltam, elaldutam vele a kezemben, nem tudtam sokat hímezni belőle... Ma reggel muszály volt folytatnom  :)


Aztán elmentem az autómért mert tegnap túl fáradt voltam vezetni és inkább a szállodabuszra ültem fel a reptéren mint a bérelt autóm kormánya elé. Frissen fitten sokkal jobb volt mint fáradtan kellett volna  :)

A nap további részét a Crabtree Mall-ban töltöttem, vásároltam pár dolgot  : ))

Aztán barátom hazavezetett a szállodába:
Tele a terasz hintaszékekkel és hintaágyakkal
Mindegyikben nagyon jó hímezni  : )
(csak ne lenne olyan nagyon párás a levegő...)



A medencében viszont lehet hűsölni:

  Itt edzek minden nap két héten át  : )

És ennyi mára, holnaptól egy hét munka.

Related Posts with Thumbnails
 

blogger templates | Make Money Online