Beszálltam Nina 4-ik SWAP-jába, az én első SWAP-omba. 31 másik lány közül egynek xszemes ajándékot fogok készíteni és postázni június folyamán. Egyelőre még csak a rengeteg ötletem közül próbálom kiválasztani mit is fogok készíteni de persze majd csak ha az ajándékozott meg fogja kapni, akkor tudok beszámolni, mutatni bármit is... Addig is sorban ismerkedem a résztvevőkkel, csodálom a sok szép blogot és kézimunkákat.
Üdvözöllek benneteket is nálam, gyertek sokszor nézelődni és írjatok megjegyzéseket is : )
I've joined Nina's SWAP Round 4, my first SWAP. To one of the other 31 participants I will create and mail a nice xstitched present during june. So far I am just thinking what to really start and do out of my hundreds of ideas, but of course I will tell and show only after she will get it : ) Till then, I've decided to go check everyone's beautiful blogs and crafts. Welcome all to my blog as well, come and have a look and leave some comments also : )
2010. április 19., hétfő
2010. április 18., vasárnap
Válasz / Response
Barbi, Kryx köszi : ) Kis pénztárca / neszeszer lesz belőlük. Majd mutatom őket ha készen lesznek.
Andi, tudod, minta az rengeteg van, abban nincs hiány : ))
Tralala is sok, főleg neked és Áginak hála : ) Andi, tudod, minta az rengeteg van, abban nincs hiány : ))
Hétvégén újra sorba rendeztem azokat a mintákat amik nemsokára következni fognak, a 2 kis virág után amiből egy már elkészült ma, Tralala szünetet tartok, egy kis ideig : ))
A két kis virágot majd jövő hétvégén fotózom és mutatom együtt.
Barbi, Kryx, thank you! : ) I will finish both to little purses, will show them again then.
Andi, I have thousands of charts you know that : ))
Tralala's as well, thaks to you and to Agi the most : )
I've organized in upcoming order some of my charts I plan to continue with, I've finished one of te two little flowers Due Bouquets Anciens today and after both ready, I will make a Tralala break for a while... : )))
Will show them both next weekend, when the other one will be ready as well.
2010. április 17., szombat
Már megint és még mindig Tralala / Tralala again and still : )
A héten nagyon keveset hímeztem, sok volt a munka, szinte minden este későig dolgoztam...
Ez a kis Tralala apróság készült csak el, az előző cicás Douceur de vivre párja Corinne Rigadeau-tól:
This week a barely stitched, worked till very late almost every evening...
I finished this little Tralala only, the pair of the previously shown - Douceur de vivre from Corinne Rigaudeau:
40 count fehér Newcastle Zweigart vásznon
2 x 2, 1 szállal hímezve,
minta szerinti Atalie és DMC fonalakkal
2 x 2, 1 szállal hímezve,
minta szerinti Atalie és DMC fonalakkal
És itt a kettő együtt
And here both together:
2010. április 16., péntek
Gedeon kész / Gedeon is ready
Gedeon a bárányhimlős birka : )
'Gedeon Le Mouton' of Tralala
Már múlt héten szombat este elkészült a minta, de nem sikerült készre varrni /ragasztani.. Aztán az eső is csak esett meg esett a héten.. Ma délután elkaptam egy pillanatot a nap újra előbújó sugaraiból is és ime:
I was ready with the stitching already last Saturday, but was not able to finish it to its final look over the weekend. And then whole week was just raining and raining.. The sun was again shining today afternoon, so I took the photo finally and here it is:
'Gedeon Le Mouton' of Tralala
Már múlt héten szombat este elkészült a minta, de nem sikerült készre varrni /ragasztani.. Aztán az eső is csak esett meg esett a héten.. Ma délután elkaptam egy pillanatot a nap újra előbújó sugaraiból is és ime:
I was ready with the stitching already last Saturday, but was not able to finish it to its final look over the weekend. And then whole week was just raining and raining.. The sun was again shining today afternoon, so I took the photo finally and here it is:
40 count fehér Newcastle Zweigart vásznon
2 x 2, 1 szállal hímezve,
minta szerinti Atalie és DMC fonalakkal
2 x 2, 1 szállal hímezve,
minta szerinti Atalie és DMC fonalakkal
2010. április 9., péntek
Húsvét után / After Easter
Vége a Húsvétnak, ideje lecserélni a tojásos-csibés ünnepi öltözetet egy szép tavaszira. Levettem életem első összeszerkesztett képét is és feltettem a másodikat, otthoni (Érdi) és itthoni (Bp-i) kertecskéink virágainak mozaikját (van elrendezési logika, könnyen rá lehet jönni : ) ) , de azért még a tojásokat itt is megörökítem:
Easter is over, time to replace my blog's background to a new one. I also replaced my life's first compiled picture with the second one: flowers from my gardens of my two home (Erd and Budapest) (the flowers from the window-boxes of our apartment are in crisscross with the ones from the garden of my parents house : ) )
I put the picture of the easter eggs here, just for keeping them visible for future also.
Easter is over, time to replace my blog's background to a new one. I also replaced my life's first compiled picture with the second one: flowers from my gardens of my two home (Erd and Budapest) (the flowers from the window-boxes of our apartment are in crisscross with the ones from the garden of my parents house : ) )
I put the picture of the easter eggs here, just for keeping them visible for future also.
Gedeon még nem készült el a héten, a szeplős bundája van már csak hátra, nemsokára mutatom, lehet még ezen a hétvégén. Holnap pedig majdnemkészen mindenki láthatja majd élőben az xszemes talin aki ott lesz : )
Gedeon is not yet finished, I will show hopefully by end of this weekend still, once ready.
On Saturday though, anybody who will come to the cross-stitching get together in Budapest will see the almost finished work in real life as well. : )
Gedeon is not yet finished, I will show hopefully by end of this weekend still, once ready.
On Saturday though, anybody who will come to the cross-stitching get together in Budapest will see the almost finished work in real life as well. : )
2010. április 5., hétfő
Piros Tojás
Tegnap délután otthon voltunk anyunál és apunál és elkészültek a piros tojásaim :
kerti levelekkel harnyisába bújtatva és hagymahéjba festve
Imi meglocsolta anyut és kapott 2 szép horgolt tojást az övéiből:
KELLEMES HÚSVÉTOT MINDENKINEK!
2010. április 1., csütörtök
Blackbird Design Nyuszika
Ma elkészült a Blackbird Designs Easter Parade nyuszikám.
Ezzel az aprósággal kívánok
minden kedves blogolvasómnak Áldott Húsvéti Ünnepet !!!
Sok locsolót és még annál is több piros tojást : )
40 count Antique White Newcastle Zweigart vásznon
2 x 2, 1 szállal hímezve, TGA és WDW fonalakkal
2 x 2, 1 szállal hímezve, TGA és WDW fonalakkal
Eredetileg kis asztalterítőnek szántam, de annyira picike lett, hogy nem is tudom... A kinagyított képen a mérete fél centivel kisebb mint a valóságban, így most egy kis notesz borítójaként jobban el tudom képzelni..
na még alszom rá egyet.. vagy jó párat.. . Kiteregetem a dohányzó asztalkánkra Húsvét alkalmából aztán majd meglátom..
És most következik Gedeon : ) Néztem az asztali naptáram munkába a hét elején és láttam, hogy múlt vasárnap Gedeon nap volt, nevettem, hogy nekem ilyen nevű birkám lesz nemsokára ... : )
Megyek is életre kelteni : ))
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



